Logowanie

Aktualności

Dwa odmienne mecze.!

• autor: Lukasz91, 2014-09-22 17:46

Gładka wygrana z dobrze leżącym naszej drużynie Orłem Koty, aż 3:0 i wyszarpany remis 2:2 na ciężkim terenie lidera z Lasowic. Cztery punkty, to bilans naszej drużyny w dwóch ostatnich kolejkach.

Orzeł Koty jest drużyną która w ostatnim czasie odpowiada nam najbardziej z wszystkich drużyn, 3 ostatnie mecze pomiędzy nami kończyły się naszymi wysokimi wygranymi, nie inaczej było tym razem. Po dwóch golach Arkadiusza Sowy i jednym Pawła Rudnika  zwyciężyliśmy 3:0.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku ponieważ goście dobrze bronili dostępu do własnej bramki a Naprzodowi który za wszelką cenę chciał zdobyć bramkę nie wychodziło kompletnie nic. Dopiero po przerwie wszystko ruszyło i gospodarze w kilka minut ustalili wynik meczu. Dwa razy z rzutów wolnych bramkarzowi szans nie dał Arkadiusz Sowa, chociaż przy pierwszym z nich bramkarz popełnił katastrofalny błąd, przepuszczając piłkę pomiędzy nogami. Trzecią bramkę zdobył Paweł Rudnik, który celnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Seweryna Stojaka i kontrę całego zespołu która rozpoczęła się... po rzucie rożnym gości. Mimo kilku dogodnych sytuacji Naprzód nie zdołał zdobyć więcej bramek. Na wzmiankę zasługuje sytuacja z 80 minuty kiedy to nasz zawodnik otrzymał czerwoną kartkę za użycie niecenzuralnych słów w kierunku sędziego po sytuacji w której brutalnie faulowany był Tomasz Goławski.

11. Dawid Wichary  zmiana 65" Dawid Telęga czerwona kartka

Mecz z Iskrą Lasowice, liderem i drużyną która w dwóch poprzednich spotkaniach zdobyła łącznie 15 bramek, zapowiadał się niezwykle ciekawie z powodu właśnie bramek. Iskra przed tą kolejką miała ich najwięcej strzelonych a Naprzód najmniej straconych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 a bramki dla naszego zespołu zdobyli Dawid Wichary i Paweł Rudnik.

Z perspektywy całego spotkania drużyną która zasłużyła na 3 punkty byli gospodarza, i gdyby nie brak skuteczności Naprzód przekonałby się jak bramkostrzelny jest to zespół. Iskra szybko objęła prowadzenie w tym spotkaniu i z każdą minutą dążyła do podwyższenia rezultatu, jednak co nie udało się gospodarzą udało się gościom, Po rzucie rożnym wykonywanym przez Seweryna Stojaka piłka spada pod nogi Dawida Wicharego, a ten pokonuje bramkarza strzałem tuż przy samym słupku. Zdobyty gol najwyraźniej uśpił naszą drużynę, ponieważ kilka minut po wznowieniu gry, dajemy się zaskoczyć atakiem z prawej strony i Iskra znów wychodzi na prowadzenie w tym meczu.

Druga połowa to pokaz rażącej nieskuteczności w wykonaniu graczy Iskry którzy, na odkrytym i dążącym do wyrównania Naprzodzie, przeprowadzili multum akcji, jednak strzały albo były zatrzymywane przez obrońców albo były strasznie niecelne. A gdy piłka zmierzała już w światło bramki to kapitalnymi interwencjami popisywał się Krzysztof Piskorz. I znów powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy, ponieważ bramkę zdobył Naprzód doprowadzając do wyrównania. Z rzutu wolnego idealnie uderzył Paweł Rudnik, a piłka przelobowała zaskoczonego bramkarza odbijając się jeszcze po drodze od słupka. Po tym golu obraz się nie zmienił i dalej stroną przeważającą byli gospodarze. Jednak to co mogłoby się wydarzyć w końcówce spotkania zaskoczyłoby kibiców gospodarzy, ponieważ Naprzód dwukrotnie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem jednak i z naszej strony zawiodła skuteczność. Punkt przywieziony z tak trudnego terenu cieszy, ale teraz trzeba patrzeć tylko i wyłącznie na kolejne jakże ważne i ciężkie spotkania.